Евалюатори готуються оцінювати роботу об’єднаних громад
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення

Навчальний семінар для українських експертів з евалюації, які минулого року вже брали участь в українсько-польському проекті «Оцінка публічних політик в дії», відбувся у Чернігові у період з 30 липня по 1 серпня.

Участь у заході взяли вісім оцінювачів із Полтавської, Луганської та Харківської областей.  Цього року навчання було присвячене оцінюванню проектів до початку їх реалізації (ex-ante-евалюація).

Заняття на семінарі проводили досвідчені польські тренери та експерти, тренерки та експертки. Тренінг включав у себе не лише теоретичну підготовку, але практичні завдання «в полі». Так, евалюатори та евалюаторки вивчали суспільну думку про стан доріг у різних категорій громадян міста Чернігова, після чого презентували та обговорювали результати в групі. Багато уваги присвятили обговоренню попереднього досвіду учасників, його аналізові.

 «Програма заходу була дуже цікавою, а саме навчання проходило динамічно. Я значно поглибила свої знання про евалюацію. Сподобалося, що ми працювали в різних командах і навчилися на практиці застосовувати метод емпатії під час оцінки», – ділиться враженням Олена Бєрьозкіна, представниця ГО «Слобожанці за краще життя».

Зараз учасники семінару готуються до навчального візиту до Польщі, де разом із представниками об’єднаних територіальних громад (ОТГ) ознайомляться з досвідом польських органів місцевого самоврядування у проведенні оцінки.  А вже протягом вересня-жовтня вони проведуть ex-ante-евалюацію проектів восьми об’єднаних громад. Серед  таких проектів: ремонт будинку культури у Осипенківській ОТГ Бердянського району Запорізької області та будівництво твердопаливної котельні з використанням альтернативного палива у Софіївській ОТГ Дніпропетровської області. Результати проекту представлять на конференції у Києві, яка відбудеться в середині листопада.   

Проект «Застосування еволюції в процесі ефективного управління об’єднаною громадою» реалізовується Східноукраїнським центром громадських ініціатив спільно з Демократичним товариством «Схід» і фінансується програмою «Підтримка демократії», яка у 2017 р. фінансується з польської програми співробітництва в цілях розвитку Міністерства закордонних справ РП.

0

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI