Громадські активісти України, Росії та США обмінялися у Луганську досвідом мобілізації місцевих громад
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення

12 січня у Луганську у конференц-залі ТЦ «Кристал» відбувся круглий стіл на тему «Чи можна активізувати місцеву громаду і як це зробити». У зустрічі взяли участь понад 40 лідерів громадських організацій України, Росії та США, представники органів самоорганізації населення та ініціативних груп, журналісти Луганщини.

У ході зустрічі активісти порушили різні проблеми: збереження від знищення лісопарку у районі Гострої Могили, неможливість отримати у Луганську земельну ділянку під індивідуальне будівництво, відсутність пільгового проїзду у міському транспорті для студентів. Серед інших порушених тем - безвідповідальність влади, пасивність громадян та механізми активізації їх до участі у громадському житті.

 «В США ми намагаємося показати як проблема зачіпає конкретну людину. Коли вона бачить цей зв’язок, відчуває проблему на собі, то готова відстоювати свої права», - ділиться досвідом волонтерка Корпусу Миру із США Ейлін Келлі.

Американську колегу підтримує і активістка воронезької громадської організації «Вимпел» Катерина Вотякова. «Громадські активісти мають бути професіоналами у свої роботі. Це важливо і щоби активізувати місцеву громаду, і для того, аби залучити до роботи органи влади», - говорить російська активістка.

«Вражає різноманіття  проблем, над вирішенням яких працюють громадські лідери в Луганську. На жаль, в більшості виступів звучить стурбованість тим, що у громадськості відсутній адекватний партнер з боку влади. Це підтверджує і відсутність на заході чиновників», - говорить про враження від круглого столу голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Наприкінці заходу організатори презентували конкурс міні-грантів, тренінгів та стажувань, який Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи в Україні» проводить для неурядових організацій Сходу України, в т.ч. і для Луганської області. Деталі грантового конкурсу можна знайти на сайті Східноукраїнського центру громадських ініціатив http://totalaction.org.ua/ .

Захід організувала Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи в Україні» у співпраці із Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Більше фото доступно на Fасевооk сторінці СЦГІ.

Контакти:

Аліна Бондар,

PR-менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив

http://totalaction.org.ua/

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua                    

тел.: 099 932 36 73

e-mail: bondar.alina21@gmail.com

***

Проект «Підтримка громадських ініціатив в Україні» здійснюється завдяки фінансовій підтримці національного фонду демократії (NED) і адмініструється ВОМГО «Наше Поділля» у співпраці з  ГО Товариство Лева та ВГО СУМ в Україні, а також партнерськими НУО з 15 регіонів України в рамках діяльності мережі «Громадські ініціативи України».

0

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI