Ми тут для того, щоб змінить свою країну
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення

Українці дізнавалися, як працює місцеве самоврядування та здійснюється евалюація у Польщі.

11 – 17 вересня 2017 року група представників українських органів місцевого самоврядування та евалюаторів перебувала у Польщі з ознайомчим візитом. Метою якого було дізнатися про роботу польських органів самоврядування та отримати інформацію про особливості евалюації місцевих програм.

Гості з України жили у Варшаві та відвідали низку гмін (громад) Мазовецького воєводства: Мінськ-Мазовецький, Сенницю, Вьонзовну та Зельонку, поспілкувалися зі старостою Воломінського повіту (району), а також мали зустрічі з представниками експертних та неурядових організацій: Мазовецького центру реалізації євросоюзних програм, Лабораторії досліджень та соціальних інновацій «Stocznia», Товариства допомоги дитині та сім’ї «Шанс».

Як організовано роботу шкіл та училищ, як розбудовується транспортне сполучення, як фінансуються програми розвитку культури, як функціонує пожежна охорона, якими є досягнення в галузі поновлюваних джерел, як організовано комунікацію з громадянами, як наповнюються місцеві бюджети, як здійснюються моніторинг та евалюація місцевих програм? – На всі ці питання учасники візиту отримали відповіді під час численних spotkanie (зустрічей). До речі, як і навчилися розуміти значний обсяг такої близької для українців польської мови.

Також важливим для подальшої діяльності було спілкування з польськими експертами – досвідченими евалюаторами.

Думками та враженнями за підсумками візиту з нами поділилися:

Альона Новікова, голова громадської організації «Український центр соціальної справедливості»:

– Візит до Варшави виявився дуже продуктивним та захоплюючим. Нам вдалось розібратися у системі місцевого самоврядування Польщі, побачити вдалі практики та місцеві проекти. Хочу відмітити, що всі вони на рівні місцевого самоврядування були здійснені за активної участі громадян. На мою думку, саме активізація населення необхідна Україні для подальшого сталого розвитку, адже тільки при спільній діяльності влади та громади ми досягнемо процвітання.

Юрій Шинкарчук, заступник селищного голови Решетилівської селищної об’єднаної територіальної громади Полтавської області:

– Після розвалу «соціалістичного табору» Польща достатньо швидко оговталася та стала на шлях зростання. В Україні, на жаль, довго затягували з реформами. Вважаю, що не потрібно «вигадувати велосипед», слід опановувати позитивний досвід, що вже довів свою ефективність, та підтримувати розвиток вітчизняного місцевого самоврядування, яке працює в інтересах громадян.

Світлана Матвєєва, речниця «Фонду розвитку громади селища Доманівка» (Миколаївська область):

– Що можу я? Кому потрібні зміни? Мабуть, нічого не робить – простіш.

Ми ж тут для того, щоб змінить країну. Щоб свою землю бачити чистіш…

Скоріше – це бажання просто жити, в умовах, що не гірші, ніж «десь там».

Ми можемо, ми хочемо творити. Йдемо вперед ми всупереч вітрам!

Володимир Щербаченко, голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив»:

– Останні 15 років я нерідко буваю у Польщі, є свідком того, як відбуваються реформи, в тому числі – в місцевому самоврядуванні. І бачу їх результати. Зараз наочно видно позитивні зміни. І добре, що ми йдемо тією ж дорогою. Певен, що обраний Україною європейський шлях є вірним. А обмін досвідом під час поїздки, безумовно, допоможе українським фахівцям у планованих змінах у своїх громадах та регіонах.

Зазначимо, що наступний етап проекту почнеться в кінці вересня та буде присвячений безпосередньому «польовому» оцінюванню місцевих програм до початку їх реалізації (ex-ante-евалюація).

Проект «Застосування еволюції в процесі ефективного управління об’єднаною громадою» реалізовується «Східноукраїнським центром громадських ініціатив» (Україна) спільно з Демократичним товариством «Схід» (Польща), за підтримки програми «Підтримка демократії», яка у 2017 р. фінансується з програми співробітництва в цілях розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Юрій Чумак

0

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI