Наші публікації

Нижче наводимо список друкованих видань, що були опубліковані СЦГІ у рамках проектів або ж за участі і сприяння СЦГІ.

Оцінювання публічних політик в Україні. Практичний путівник

Книжка, яка потрапила до вас – результат співпраці трьох громадських організацій: Демократичного товариства “Схід” (Польща), Інституту соціально-економічних експертиз (Польща) та Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Україна) в рамках проекту “Оцінювання публічних політик у дії”. Кожна з організацій-партнерів внесла до проекту свій унікальний досвід і знання, які передавалися українським учасникам проекту.

Публікації, виготовлені для підготовки видання:

«Ewaluacja». Poradnik dla pracowników administracji publicznej, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Warszawa 2012.
«Ewaluacja – jak to się robi» Fundacja Pracownia Innowacji Społecznych „Stocznia”, wydanie drugie, Warszawa 2016.

Ви можете вільно:

Ділитися — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі
Змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть
комерційних.

Ліцензіар не може відкликати цідозволи поки ви дотримуєтесь умов ліцензії.
На наступних умовах:
Із зазначенням авторства — Ви маєте вказати автора, розмістити посилання на ліцензію та вказати
чи було внесено зміни до твору. Ви можете зробити це у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не
створювати враження стосовно того, що ліцензіар підтримує вас або ваше використання твору.
Без додаткових обмежень — Ви не можете висувати додаткові умови або застосовувати технологічні
засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.


Повідомлення:


Ви можете не дотримуватись умов ліцензії у частині, що стосується елементів матеріалу, котрі
знаходяться у суспільному надбанні, або коли ваш спосіб використання дозволений застосовними
виключеннями та обмеженнями авторського права.
Не надається жодних гарантій. Ліцензія може не надавати всіх необхідних дозволів, необхідних для
вашого використання матеріалу. Наприклад, інші права, такі як право на приватне життя або особисті
немайнові права можуть обмежувати ваші можливості у використанні матеріалу.

Ліцензія Creative Commons BY 3.0.

Генеральний план міста для громадянина (посібник) / Східноукраїнський центр громадських ініціатив. В.В.Щербаченко, О.С.Ніжельська, В.О.Сабінін; За заг. ред. В.В.Щербаченка. – Луганськ: Янтар, 2013.

Книга містить інформацію про генеральний план міста, зокрема про те, як зміст даного документа може впливати на життя кожного члена міської громади. Видання розповідає про складнощі, які можуть очікувати громадянина, що захоче отримати доступ до цього містобудівного документа. У виданні розміщено поради і зразки правових документів, з допомогою яких містянин може реалізувати своє право на доступ до публічної інформації та ознайомитися із генпланом.

Посібник буде цікавим представникам профільних громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться практичною реалізацією права на доступ громадян до публічної інформації.

Досвід ініціатив на користь збереження шкіл

Видання створене у рамках проекту «Разом до збереження та розвитку освітніх послуг у малих громадах», реалізованого протягом 2012-2013 років Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Брошура узагальнює досвід вдало впроваджених командами активістів Харківської, Донецької та Луганської областей чотирьох адвокасі-ініціатив на користь збереження шкіл. Публікація вміщує написані на їх основі історії успіху та практичні матеріали.

Видання адресоване менеджерам освіти, педагогам, батькам учнів, мешканцям територіальних громад, студентам, громадським лідерам. Особливо воно буде корисним усім, перед ким стоїть проблема закриття школи.

Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: моніторинговий звіт

Видання присвячено проблемі обмеження доступу громадськості до текстових і картографічних складових генеральних планів міських населених пунктів України.

В основі видання – дані, зібрані в ході громадського моніторингу, проведеного у 2009-2011 роках Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Книга буде цікавою представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам і всім тим, хто цікавиться проблематикою містобудування та доступу до публічної інформації.

Інтернет та нові можливості із залучення додаткових ресурсів для школи

У посібнику висвітлено основні напрямки шкільної інтернет-практики США із залучення додаткових ресурсів, розглянуто особливості змістового наповнення рубрик для благодійників на шкільних веб-сайтах. Матеріал викладено у розрізі можливостей застосування цих сучасних практик вітчизняними освітніми закладами. Ознайомлення із таким широким досвідом іншої країни особливо актуальне у наш час, коли українські школи лише починають використовувати можливості глобальної мережі для свого розвитку.

 «Школа – центр активності громади: узагальнення адаптованого польського досвіду збереження освітніх послуг у сільській місцевості»

Видання розказує про моделі діяльності польських громадських організацій у напрямку збереження освітніх послуг у сільській місцевості. Теоретико-методологічні аспекти соціально-педагогічної роботи школи в громаді викладено у розрізі можливостей їх застосування у вітчизняному освітньому просторі. 
Книга адресована педагогам, соціальним працівникам, соціальним педагогам, студентам, громадським лідерам, а також усім, хто зацікавлений у перетворенні школи на центр активності місцевої громади.

Також у книзі зацікавлений читач знайде приклади шкільних нормативних документів, корисні ресурси для педагогів.


 

Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: збірник матеріалів за результатами проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції»

Видання присвячено проблемі обмеження доступу громадськості до текстових та картографічних складових генеральних планів міських населених пунктів України. Книга складається з двох розділів: звіту про результати моніторингового дослідження доступності для громадськості генеральних планів міст та селищ України і виступів учасників круглого столу «Засекречення генеральних планів міст України – стратегічна необхідність чи рудимент закритого суспільства?» (м.Київ, 23 квітня 2010 року).

Видання буде цікавим представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, науковцям, спеціалістам у сфері планування розвитку територій, журналістам та всім тим, хто цікавиться проблематикою містобудування та доступу до публічної інформації.


 

«Оформлення прибудинкової території: практичний посібник для ОСББ» 

У виданні розглядається вітчизняне законодавство, що регулює порядок надання земельної ділянки прибудинкової території у власність ОСББ, аналізуються проблеми реалізації права на прибудинкову територію та пропонуються можливі шляхи й інструменти захисту цього права.

Посібник буде корисним широкому коло читачів, яких цікавлять проблеми та практичні аспекти надання земельної ділянки прибудинкової території у власність ОСББ: представникам громадських організацій, членам органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, журналістам, а також депутатам місцевих рад та посадовим особам міських і районних виконавчих комітетів.


 

«Транскордонний репортаж»: збірник матеріалів проекту

Це видання є результатом реалізації проекту «Транскордонний репортаж» Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Луганськ, Україна) та Регіонального Фонду «Центр захисту прав ЗМІ» (Вороніж, Російська Федерація). У книзі представлені результати громадського моніторингу публікацій на тему російсько-українських відносин у друкованих ЗМІ Луганської та Воронезької областей у 2009-2010 рр., а також статті журналістів двох прикордонних областей, створені у рамках проекту.

Видання буде цікавим представникам ЗМІ, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадським організаціям, майбутнім журналістам та всі тим, хто цікавиться проблематикою ЗМІ.


 

Жить, мыслить, помнить....

У книзі зібрано статті, спогади луганчан, документи, поєднані спільною темою – долею старого Гусинівського кладовища у центрі сучасного Луганська, що нині віддане Луганською міською радою під забудову. Також у збірнику опубліковано ряд матеріалів із газет «Комсомольское знамя», «Молодогвардієць», «Ворошиловградская правда» 1990-1991 років, що розкривають суть кримінальної справи № 9003, розглянутої 1990 року прокуратурою області, про масові поховання жертв політичних репресій на Гусинівському кладовищі у Луганську.

Книга також знайомить читача з організаційною роботою ініціативної групи по створенню у Сквері Памʼяті Луганського Духовного Меморіалу, зверненнями громадськості до владних структур міста, області, України проти незаконного, бездуховного наступу чиновників на згадку про покоління померлих луганців і перетворення кладовища на парк розваг. Видання містить фотоматеріали та копії документів. 


 

Практичний посібник «Право на доступ до інформації з питань містобудування» 

У посібнику розглянуто законодавчі та практичні аспекти реалізації права на інформацію щодо забудови територій у населених пунктах. Посібник розрахований на широке коло читачів, яких цікавлять практичні аспекти захисту права на інформацію щодо забудови територій у населених пунктах: представників громадських організацій, членів органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, працівників ЗМІ та представників інших форм об’єднань громадян, а також на депутатів місцевих рад та посадових осіб міських і районних виконавчих комітетів. Книга складається з розділів: «Право на інформацію: міжнародні та вітчизняні стандарти», «Забезпечення доступу громадськості до інформації при плануванні і забудові територій», «Порядок одержання офіційних даних щодо забудови територій», «Оскарження фактів порушення права на інформацію щодо забудови територій», «Окремі проблеми захисту прав громади у сфері містобудування».

Автор книги – Микола Мазур, кандидат юридичних наук, викладач Луганського державного університету внутрішніх справ.
Посібник вийшов у світ в рамках проекту «Локалізуючи демократію в Луганську», що реалізується за фінансової підтримки NED - Національного фонду в підтримку демократії (США).


 

Журналістські розслідування на Луганщині (2008-2009): звіт за результатами громадського моніторингу

Це видання є звітом за результами громадського моніторингу стану журналістських розслідувань, опублікованих у луганських ЗМІ у 2008-2009 роках. У звіті представлено погляди громадських активістів, незалежних журналістів та науковців на тенденції сучасної розслідувальної журналістики на Луганщині, проблеми, з якими вона стикається, та перспективи подальшого розвитку жанру. Як додаток до звіту вміщено обрані статті з елементами розслідувальної журналістики, що були опубліковані на сторінках ЗМІ області.

Представлені публікації відібрані залученими до проекту експертами як найбільш цікаві зразки жанру журналістського розслідування на Луганщині у період 2008-2009 років. Видання розраховане на практикуючих журналістів, представників правозахисних організацій, правоохоронних органів, науковців, студентів та інших осіб, що цікавляться журналістськими розслідуваннями.


 

Результати громадського моніторингу: взаємодія органів місцевого самоврядування Луганська з ініціативними групами, що відстоюють право на безпечне життєве середовище

Результати громадського моніторингу: взаємодія органів місцевого самоврядування луганська з ініціативними групами, що відстоюють право на безпечне життєве середовище.

Автори: Ращупкіна Ю.В., Щербаченко В.В.


 

«Археологи проти корупції»

Видання присвячене проблемам унеможливлення корупційних випадків у сфері охорони пам’яток історії та культури. На досвіді реалізації в Луганській області проекту «Археологи проти корупції» висвітлено актуальні проблеми взаємодії в пам’яткоохоронній роботі різних складових громадянського суспільства та держави.

Книга розповідає про типи археологічних пам'яток, характерних для Луганщини, містить опис корупційних схем, що мають місце у пам’яткоохоронній сфері, та наводить опис тактик протидії корупції у зазначеній галузі. Видання призначене для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, правоохоронців, громадських активістів, викладачів, краєзнавців, студентів та учнів.
 

«Захист громадою свого життєвого середовища від незаконної забудови».

Посібник підготовлено на основі вивчення практики реалізації повноважень міських рад та їх виконавчих органів у галузі архітектури і будівництва та у сфері регулювання земельних відносин, а також діяльності ініціативних груп місцевих жителів щодо захисту своїх прав на нормальне життєве середовище під час відведення земельних ділянок під забудову.

Розглядаються організаційно-правові питання проектування, планування та забудови міських поселень, виділення земельних ділянок під забудову, а також відповідні типові конфліктні ситуації та шляхи їх розв’язання за участі громадськості.

«Адміністративно-територіальна реформа: бачення місцевих громад Луганщини»

Видання створене з метою активізації обговорення адміністративно-територіальної реформи серед широких кіл громадськості через оприлюднення інформації, напрацьованої в рамках проекту «Влада та місцеві громади: діалог заради успіху адміністративно-територіальної реформи на Луганщині». Книга містить кваліфіковані пропозиції та ідеї учасників проекту відносно необхідності та можливих шляхів здійснення адміністративно-територіальної реформи.

 

Як зберегти школу у власній громаді: керівництво до дії 

Видання створене у рамках проекту «Вчимося праву – зберігаємо школи», реалізованого протягом 2011-2012 років Східноукраїнським центром громадських ініціатив. Посібник, побудований на основі тематичної програми навчального курсу, вміщує теоретичні та практичні матеріали щодо правового регулювання ліквідації шкільного закладу, превентивних дій із зниження ризику закриття школи, правових та громадських дій у ситуації неправомірної ліквідації закладу. 

Видання адресоване менеджерам освіти, педагогам, батькам учнів, мешканцям територіальної громади, студентам, громадським лідерам. Воно як посібник із правової самоосвіти буде особливо корисним усім, перед ким стоїть загроза ліквідації осередку освіти та культури громади, хто не погоджується із такою долею свого шкільного закладу або виявив порушення у процедурі прийняття владного рішення та готовий набувати знань самостійно, щоб відстоювати школу правовими методами.

 

 

 

0
EUCCI