Об’єднані громади восьми областей вчилися оцінювати власні політики та проекти
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення
СЦГІ. зображення

Перший навчальний семінар для представників об’єднаних територіальних громад, які навчалися використовувати евалюацію власних проектів та політик для ефективного управління своєю громадою, відбувся у Чернігові 26–28 липня.

Участь у заході взяли 16 представників із восьми об’єднаних громад  Дніпропетровської, Запорозької, Миколаївської, Сумської, Полтавської, Чернігівської областей.  Охочих узяти участь у навчанні було надзвичайно багато, і організаторам заходу довелося обирати із 45 громад, що представляли 12 областей України.

Заняття на семінарі проводили досвідчені польські тренери та експерти з евалюації.

Під час семінару представники сільських та селищних рад дізналися про те, що таке евалюація, про її роль в роботі місцевого самоврядування, форми та методи проведення оцінки. На завершення заходу його учасники обрали однин з майбутніх проектів у роботі свого самоврядування. Вони оцінюватимуть його разом з українськими та польськими експертами. Учасники відвідають громади вже восени цього року.

"Семінар був надзвичайно цікавим! Ми дізналися, що таке евалюація та як проводити аналіз усіх складових нашої діяльності. Дуже важливо було зрозуміти, як залучати громаду, бо зараз маємо таку проблему, що населення пасивне. Особливо актуально знати це на етапі становлення громади, адже ми об’єдналися тільки 2016 року" – поділилася враженнями Таміла Зозулинська, спеціалістка з питань розвитку території та інвестицій, Григорівська сільська рада Присиваської об’єднаної територіальної громади.

Наступним етапом проекту стане навчальний візит до Польщі, де представники громад разом з українськими експертами з евалюації зможуть познайомитися з досвідом польських органів місцевого самоврядування у проведенні оцінки. Проект завершиться конференцією, яка відбудеться в середині листопада.   

Проект «Застосування евалюації в процесі ефективного управління об’єднаною громадою» реалізується Східноукраїнським центром громадських ініціатив спільно з Демократичним товариством «Схід» і фінансується програмою «Підтримка демократії», яка у 2017 р. фінансується з польської програми співробітництва в цілях розвитку Міністерства закордонних справ РП.

0

Дякуємо, виправили!

Дякуємо, виправили!smiley

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI