Про проект

ХТО?
Проект реалізується Східноукраїнським центром громадських ініціатив (далі СЦГІ).

СТИСЛО ЗМІСТ ПРОЕКТУ
Проект спрямований на вирішення проблеми пасивної громадської позиції та низького рівня правової обізнаності вчителів із сільських громад та малих міст під час дій із скорочення шкільної мережі. Проект передбачає розробку для вчителів навчального курсу та посібника «Як зберегти школу у власній громаді».

ІЗ ЯКОЮ МЕТОЮ?
Підвищити правову обізнаність та сформувати активну громадську позицію вчителів у питаннях оптимізації шкільної мережі за допомогою розробки та апробації навчального курсу та посібника для педагогів на тему «Як зберегти школу у власній громаді».

ЧОМУ?
Сьогодні через активне запровадження українським урядом процесу оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) закриваються  сотні шкіл; цьому сприяють ще й низькі демографічні та економічні показники в нашій країні. Рішення про закриття є компетенцією органів місцевого самоврядування та регіональних органів управління освіти. Однак під час прийняття такого частіше за все невтішного для громади вердикту місцевими держорганами порушуються вимоги законів (за результатами комплексної перевірки Генпрокуратури за 2011 р.). Як наслідок, процес закриття шкіл, особливо у малих громадах (шахтарських поселеннях, сільській місцевості) викликав напружені конфлікти, найбільш резонансні з яких розвиваються зараз у Луганській та Донецькій областях. Але саме через низький рівень правових знань та навичок відстоювання громадських інтересів такі спонтанні протести вчительської громадськості у цих областях поки що не мають успіху. 

ДЛЯ КОГО?
Цільовою аудиторією проекту є громадсько-активні педагоги ЗНЗ із малих територіальних громад, школи яких знаходяться під загрозою закриття; вчительська та батьківська громадськість, представники профільних комітетів, депутатських корпусів різного рівня та фахівці управлінь освіти; представники НУО України.

КОЛИ?
Проект реалізовується з жовтня 2011 р. по червень 2012 р.

ЩО САМЕ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ?
1. Дослідницька робота із вивчення впровадження процесу оптимізації шкільної мережі в межах країни, досвіду правових дій вчителів, що борються за збереження навчальних закладів (інформаційні запити, дослідження публікацій, експертні інтерв’ю, аналіз законодавства).
2. Проведення експертної зустрічі задля обговорення змісту посібника, програми і методології навчального курсу для вчителів «Як зберегти школу у власній громаді».
3. Створення та функціонування інтернет-розсилки для спілкування експертів проекту (гуглгрупс), тематичних груп у соціальних мережах для активних вчителів (фейсбук, однокласники).
4. Апробація навчального курсу під час проведення дводенного тренінгу «Як уберегти від закриття школу у власному населеному пункті».
5. Надання методичної, юридичної та інформаційної підтримки учасникам семінару в ході виконання ними на місцях практичних завдань з оволодіння навичками правових дій під час заходів із збереження шкіл, що перебувають під загрозою закриття.
6. Організація підсумкового одноденного заходу із оцінки навчального курсу та результатів практичних дій учасників на місцях, вдосконалення змісту навчального курсу за результатами оцінки.
7. Підготовка, видання та розповсюдження вдосконаленої версії посібника для громадсько-активних педагогів «Як зберегти школу у власній громаді: керівництво до дії».

ХТО ПІДТРИМУЄ ПРОЕКТ?
Проектна діяльність здійснюється за фінансової підтримки Освітньої програми Міжнародного Фонду «Відродження».

Партнери проекту:

 


  

 

 

0
EUCCI