Про проект «Разом до збереження та розвитку освітніх послуг в малих громадах»

СТИСЛО ЗМІСТ ПРОЕКТУ
Даний проект покликаний вирішити проблему низького рівня громадської активності та обізнаності щодо можливостей впливу на прийняття рішень стосовно ліквідації шкільного закладу органами влади/місцевого самоврядування. У рамках проекту ми підтримаємо і популяризуємо результати адвокасі-кампаній шести ініціативних груп з сільської місцевості та малих промислових міст Донецької, Луганської та Харківської областей для збереження освітніх послуг у їх громадах. Основні етапи діяльності - організація інформаційних кампаній, навчальної програми, конкурсу мікрогрантів та здійснення адвокасі-ініціатив.

ІЗ ЯКОЮ МЕТОЮ?
Сприяти підвищенню здатності ініціативних груп малих промислових міст Донецької, Луганської та Харківської областей впливати на рішення органів влади/місцевого самоврядування щодо збереження освітніх послуг у сільській місцевості.

ЧОМУ?
Порушення вимог законодавства (виявлені за результатами комплексної перевірки Генпрокуратури у 2011 році та аналізу судових рішень) та поспішність дій органів місцевого самоврядування та регіональних органів управління освітою під час прийняття рішень щодо скорочення шкільної мережі йдуть не на користь мешканців малих громад. Для дітей порушується право на отримання рівного доступу до освіти, а жителі сільських та малих промислових громад позбавляються освітніх, соціальних та культурних послуг, що надають їм школи.
Відстоювання своїх громадських інтересів самими представниками ініціативних груп відіграє вирішальну роль у боротьбі за збереження школи. В цілому по Україні за останні 5 років школи були закриті/реорганізовані у понад 1000 громадах. Але лише одиниці із цих громад спромоглися активно вплинути на рішення влади та здійснити результативні дії на захист своїх шкіл. Особливо це актуально для малих громад Сходу України, які більше за все відчули процес скорочення шкільної мережі через великий відсоток селищ міського типу та низький загальний коефіцієнт народжуваності. За останні п’ять років кількість ліквідованих шкіл у Донецькій, Луганській та Харківській областях складає близько 20% від загальної чисельності ліквідованих по Україні.

ДЛЯ КОГО?
Основні учасники проекту - представники ініціативних груп, директори та вчителі шкіл із малою наповнюваністю, працівники громадських організацій із сільської місцевості та малих промислових міст Луганської, Донецької та Харківської областей.
Безпосередню користь від реалізації проекту отримають учні, їх батьки, працівники шкіл та інші жителі малих територіальних громад, у яких завдяки проведеним адвокасі-кампаніям із громадського представництва вдасться вплинути на місцеву владу та зберегти школи від закриття.

КОЛИ?
Проект реалізовується з вересня 2012 р. по травень 2013 р.

ЩО САМЕ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ?
1. Інформаційна кампанія із анонсування можливостей у рамках проекту для ініціативних груп з числа місцевих активістів та освітян.
2. Дводенний тренінг «Організація кампаній громадського представництва задля збереження шкіл у власних громадах» для дванадцяти ініціативних груп 
3. Конкурс мікрогрантів «Підтримка громадських ініціатив на користь збереження шкіл у малих громадах». 
4. Реалізація ініціативними групами адвокасі-кампаній, спрямованих на збереження освітніх послуг у їх громадах, та надання їм правової, методичної, інформаційної підтримки із боку СЦГІ.
5. Обмін досвідом та поширення моделей адвокасі-ініціатив із захисту та збереження шкіл.

ХТО ПІДТРИМУЄ ПРОЕКТ? 

Проектна діяльність здійснюється за фінансової підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного Фонду «Відродження».

ДОФІНАНСУВАННЯ
ПРОЕКТ "Об'єднання українсько-російського експертного потенціалу при підготовки активу малих спільнот Сходу України до адвокасі-діяльності на збереження шкіл".
Спрямований на підвищення якості реалізації ініціативними групами шкіл сільської місцевості та малих промислових міст Луганської, Донецької та Харківської областей адвокасі-ініціатив у напрямку збереження освітніх послуг у своїх спільнотах через залучення російського експертного потенціалу до навчальної програми для активу шкіл. За участі російських фахівців Воронезької регіональної громадської дитячої організації «Іскра» підвищити знання та вміння команд в проектному менеджменті та
представити досвід співпраці представників шкіл та мешканців громад в реалізації ініціатив на користь школи та спільноти. Мікрогрант від Товариства Лева за фінанси National Endowment for Democracy.

ПАРТНЕРАМИ СЦГІ у реалізації проекту є Донецький прес-клуб, Луганський обласний осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Харківська обласна організація  «Центр правових та політичних досліджень "ДУМА"», кафедра соціальної роботи й прес-служба Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Луганська обласна група медіації, Луганський Французький Альянс, відділ освіти Костянтинівської РДА  Донецької області, Товариство Лева, Новотроїцька районна МГО «Princeps»,Правозахисний центр «Поступ», Денежниківська сільська рада, Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Маю право»,ініціативні групи ЗОШ І ступеня № 12 м. Свердловськ Луганської області та навчально-виховного комплексу «Дивосвіт» № 15 м.Красний Луч Луганської області, Воронезька регіональна громадська дитяча організація «Іскра» (Російська Федерація).

Контакти виконавців проекту:
керівник проекту - Оксана Дрєпіна, 050 92 34 117
менеджер проекту, юрист - Вадим Сабінін, (0642) 491 374, 099 043 40 24
ел. пошта проекту: saveschoolsua@gmail.com

 

0
EUCCI