Про проект

Що і коли?

Проект «Блогери – рятівники міст» реалізується Східноукраїнським центром громадських ініцітив з жовтня 2012 року по кінець січня 2013 року.

Даний проект спрямований на розвиток професійних навичок українських блогерів, що представляють громадські інтереси та створюють інтернет-матеріали на теми землекористування та будівництва у містах.

З якою метою?

Проект ставить за мету посилити вплив на владу та суспільство публікацій українських блогерів, які представляють громадські інтереси та пишуть на теми землекористування та будівництва у містах.

Чому?  

Вплив громадян на місцеві органи влади все ще лишається слабким. Особливо у сфері землекористування та містобудування. При плануванні міст ігноруються громадські інтереси, знищуються зелені зони, соціальна інфраструктура.

Все активніше незаконним будівництвам протидіють громадські організації, окремі професіонали та деякі депутати місцевих рад.

А оскільки, зараз кожен, хто має доступ в Інтернет може донести до широкого загалу свої ідеї та думки, може привернути увагу до проблем свого міста, знайти необхідну інформацію, допомогу і підтримку. То і в середовищі цих людей та організацій зростає кількість тих, хто активно використовує Інтернет для представлення громадської позиції, залучення союзників та здійснення контролю дій влади також зростає.

Проте, для повноцінної роботи у мережі Інтернет громадським блогерам, що представляють тематичні ініціативні групи громадян та НУО, бракує спеціальних знань та професійних навичок.

Вони необізнані у можливостях використання Інтернет для захисту громадських інтересів. Це обмежує можливість донести до громадськості суспільно-значимі ідеї, які пропагують захисники суспільних інтересів при розвитку міст.

Цільова аудиторія

До цільової аудиторії проекту входять як журналісти, що професійно співпрацюють із інтернет-ЗМІ та створюють матеріали на вказану проблематику, так і представники ініціативних груп громадян та НУО, які є активними користувачами нових медіа та ведуть власні блоги.

Ресурси

Для підвищення та удосконалення блогерської майстерності учасників проекту на сайті «Генплан – ключ до твого міста» розроблено спеціальну блог-платформу, де усі бажаючи можуть обмінятися думками та поділитися власним досвідом.

На веб-порталі також створені і постійно оновлюються інтерактивна мапа доступності Генпланів, статті щодо проблем містобудування та землекористування, навчальні матеріали про взаємодію з органами влади, організацію інформаційних кампаній в Інтернеті та розвитку блогерської майстерності, інфографіки та відео-презентації.

Заходи

У рамках проекту було проведено:

2 семінари під назвою «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст» окремо для блогерів-початківців (15-18 листопада) та більш професіональних блогерів (13-16 грудня);

7 вебінарів на теми:

  • «Для чого і як стати блогером?» (2 листопада 2012 р.)
  • «Як зробити свій блог популярним?» (21 листопада 2012 р.)
  • «Як написати хороший текст для блогу?» (19 грудня 2012 р.)
  • «SEO-оптимізація блогу. Як зробити щоб про Вас знав Google?» (25 грудня 2012 р)
  • «Як писати цікаво про земельні проблеми в містах?» (21.01.13)
  • «Як писати цікаво про екологічні проблеми в містах?» (28.01.13)
  • «Етика блогерства та побудова партнерської мережі» (04.02.13).

 

Запрошуємо небайдужих громадяни, яких хвилює питання незаконної забудови, знищення зелених зон та дитячих майданчиків, корупція у сфері містобудування та намагання влади приховати від громади плани, щодо розвитку міста, та молодих блогерів, які зацікавлені у розвитку професійної майстерності, об’єднати свої знання та вміння заради спільної мети. В рамках проекту «Блогери – рятівники міст» молоде покоління громадських активістів та досвідченні діячі блогосфери зможуть отримати ефективні інструменти для впливу та розвитку.

 

*  *  *

Проект здійснюється за підтримки Посольства США в Україні.

Більше інформації на сайті «Генплан – ключ до твого міста»  -  cityplan.in.ua

0
EUCCI