ПРЕС - РЕЛІЗ
«Три роки минуло від створення Єдиного Державного Реєстру Судових Рішень (ЄДРСР), а безоплатний доступ громадян до судових рішень, як і раніше, є ілюзією», - такого висновку дійшли представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив після першої фази моніторингу стану розміщення прийнятих судових рішень на сайті Реєстру. 
Результати проведеного моніторингу були представлені сьогодні, під час інформаційної презентації «Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) та можливості його використання у правозахисній роботі».  

 

Під час заходу було оприлюднено інформацію про стан наповнюваності Єдиного державного реєстру судових рішень судами Луганської області. Зокрема, були названі суди – рекордсмени за критерієм найбільшої кількості оприлюднених на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень: Лисичанський міський суд (кількість оприлюднених рішень - 11551); Первомайський міський суд (3744); Антрацитівський міськрайонний суд (2818). Були згадані також і суди, які демонструють повне невиконання закону «Про доступ до судових рішень», не оприлюднюючи жодних рішень: Марківський районний суд, Сєвєродонецький міський суд, Слов’яносербський районний суд. 
Керівник проекту Юлія Ращупкіна також наголосила, що «ЄДРСР відіграє важливу роль у виявленні типових моделей використання законодавчих норм і за умови якісного та повного наповнення має активно використовуватись практикуючими юристами, правозахисниками та споживачами юридичних послуг. Однак на сьогодні ми маємо неповне, вибіркове та обмежене розміщення судових рішень. Це не сприяє ефективному захисту прав у суді та відповідальному ставленню суддів до підготовки судових рішень».
Захід проводився у рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Від доступних судових рішень до верховенства права». Підставою для започаткуваня проекту стало те, що суди різних рівнів та різних інстанцій, попри вимоги Закону України «Про доступ до судових рішень», не оприлюдннють усі судові рішення на сайті ЄДРСР (www. reyestr.court.gov.ua). Наприклад, згідно даних Центру політико – правових реформ, якщо порівняти судову статистику і кількість рішень, включених до реєстру, то можна переконатися, що сьогодні до нього потрапляє менше п’ятої частини судових рішень. 
Проектом передбачено поширення інформації про діяльність Єдиного державного реєстру судових рішень України серед населення, а також стимулювання дотримання органами судової влади законодавства про обов’язкове внесення рішень до ЄДРСР. Ініціативу Східноукраїнського центру громадських ініціатив підтримано проектом «Сприяння активній участі громадян у протидї корупції «Гідна Україна». 


 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI