Проблеми з наповненням реєстру
За останні півтора місяці суди Донеччини опублікували втричі більше рішень у єдиному державному судовому реєстрі в порівнянні із минулим місяцем, але проблеми із наповненням реєстру залишаються  

Про це вчора заявили представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив Юлія Ращупкіна та Богдан Бондаренко під час інформаційної презентації у Донецькому прес – клубі. Презентація присвячувалась стану наповнюваності Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР) судами Донецької області, а також можливостям використання реєстру у правозахисній роботі. 
 
У презентації взяли участь представники Дружковського міського суду, Київського районного суду, Ленінського районного суду, Куйбишевського районного суду, Господарського суду м. Донецька, Жовтневого районного суду м. Маріуполя, територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області, Апеляційного суду Донецької області, а також журналісти регіональних видань та громадські активісти. 

 

Станом на 8 липня 2009 р. у реєстрі доступно 146114 рішень судів Донецької області, що в півтора рази більше в порівнянні із минулим місяцем. Судами – лідерами по кількості оприлюднених рішень на липень цього року є Дружківський мiський суд (9686), Київський районний суд м. Донецька(9830), Краматорський мiський суд (16852), Петровський районний суд м. Донецька (11107), Марʼїнський районний суд (8986).  
Серед судів, жодне рішення яких з моменту створення ЄДРСР не було опубліковано для широкого доступу, - Куйбишевський районний суд м. Донецька, Приморський районний суд м. Маріуполя, Ворошиловський районний суд м. Донецька, Жданівський міський суд, Жовтневий районний суд м. Маріуполь. 
 
Статистика реально прийнятих рішень та опублікованих на сайті реєстру також відрізняється. Наприклад, протягом 1-го півріччя 2009 року Амвросіївським районним судом було прийнято 5515 рішень, з них 1725 надіслано до Єдиного державного реєстру судових рішень України, однак оприлюднено станом на липень цього року менше половини - 660.
 
Окремі суди Донецької області, зокрема, Краматорський місцевий суд Селидівський міський, Калінінський районний суд міста Горлівки, Артемівський міськрайонний суд офіційно відмовилися надавати інформацію про статистику прийнятих справ за період 2006 – 2009 рр., та про організацію роботи реєстру у межах судів.
 
Представник територіального управління державної судової адміністрації у Донецькій області Назір Бадахов прокоментував ситуацію із наповненням реєстру: «Політична воля до наповнення реєстру вже давно є, відсутнє відповідне фінансове забезпечення. Так, наприклад, із 477 судів Донецької області лише 40% забезпечені компʼютерами, у 29 судах відсутні докальні мережі, в окремих шахтних селищах відсутні відповідні телефонні лінії, які дозволяють їх встановлювати». Представники Куйбишевського районного суду пояснили відсутність рішень їхнього суду на сайті реєстру перевантаженістю технічного адміністратора серверу. 
 
Нагадаємо, що ЄДРСР було створено у 2006 році з метою збільшення відкритості судової гілки влади та становлення єдиної правозостосовчої практики. Незважаючи на те, що реєстр (www. reyestr.court.gov.ua) діє вже 3 роки, існує низка проблем у його наповненні.

Захід проводився у рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Від доступних судових рішень до верховенства права». Проектом передбачено поширення інформації про діяльність Єдиного державного реєстру судових рішень України серед населення, а також стимулювання дотримання органами судової влади законодавства про обов’язкове внесення рішень до ЄДРСР. Ініціативу Східноукраїнського центру громадських ініціатив підтримано проектом «Сприяння активній участі громадян у протидї корупції «Гідна Україна». 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <p> <br> <table> <tbody> <thead> <col> <tr> <th> <td> <h2> <h3> <h4> <h5> <h6>

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на запитання, поставлене нижче. Це необхідно для захисту від автоматично згенерованих повідомлень.
EUCCI