Міський актив

У Луганську відбулася презентація книги на захист Скверу Пам’яті


Сьогодні, у Луганську відбулася презентація книги «Жити, мислити, памʼятати…», що була створена на захист Скверу Памʼяті. Цей сквер розташований на місці старого Гусинівського кладовища, поруч із обласною науковою бібліотекою ім. М. Горького, і зараз відбувається його реконструкція не погоджена із громадою міста. Основними учасниками презентації стали журналісти та громадські діячі Луганська.
Зміст презентованого видання включає не лише матеріали авторів книги, а й історичні документи, звернення до влади, духовенства, статті луганської періодики 90-х років минулого століття, тощо.
Як зазначила Галина Корнілова (член редколегії та ініціативної групи «Сквер Пам’яті»), цим виданням автори книги ставлять на меті достукатися до сердець луганчан та захистити Сквер Пам’яті від забудови. Редколегія книги сподівається на те, що в такий спосіб їм все ж таки вдасться зруйнувати стіну байдужості та спинити забудову скверу.
«Підтримуючи видання цієї книги фінансово та ідейно, ми говоримо міському голові і депутатам: «Зупиніться! Дослухайтесь до голосу громади! Не будуйте на кістках понад 100 тисяч похованих на кладовищі луганчан дитячі майданчики та дороги! Це місце має стати сквером спокійного відпочинку та вшанування всіх тих, хто знайшов тут спокій: керівників дореволюційного Луганська, жертв політичних репресій та голодоморів, бійців Червоної Армії, десятків тисяч рядових луганчан», - коментує вихід видання у світ голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.  

У Луганську відбудеться презентація книги на захист Скверу Пам’яті


Східноукраїнський центр громадських ініціатив у співпраці із Луганським обласним об’єднанням ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка випустив книгу «Жити, мислити, пам’ятати…» (про долю Скверу Памʼяті – старого Гусинівського кладовища).
У понеділок, 16 серпня 2010 року, о 10:00 у приміщенні Українсько-канадського центру «Відродження» (вул.Матросова 4а, територія Луганського національного університету імені Тараса Шевченка) відбудеться презентація цієї книги.

У Луганську вийшла книга на захист Скверу Пам’яті

Східноукраїнський центр громадських ініціатив у співпраці із Луганським обласним об’єднанням ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка випустив книгу «Жити. Мислити. Пам’ятати…». У книзі зібрано статті, спогади луганчан, документи, поєднані спільною темою – долею старого Гусинівського кладовища у центрі сучасного Луганська, що нині віддане Луганською міською радою під забудову. Також у збірнику опубліковано ряд матеріалів із газет «Комсомольское знамя», «Молодогвардієць», «Ворошиловградская правда» 1990-1991 років, що розкривають суть кримінальної справи № 9003, розглянутої 1990 року прокуратурою області, про масові поховання жертв політичних репресій на Гусинівському кладовищі у Луганську. Книга також знайомить читача з організаційною роботою ініціативної групи по створенню у Сквері Памʼяті Луганського Духовного Меморіалу, зверненнями громадськості до владних структур міста, області, України проти незаконного, бездуховного наступу чиновників на згадку про покоління померлих луганців і перетворення кладовища на парк розваг. Видання містить фотоматеріали та копії документів. «Редколегія книги сподівається, що це видання ще раз приверне увагу луганчан до історії міста, до подій, які протягом десятиліть вирували навколо Скверу Пам’яті (колишнього Гусинівського кладовища). Ми віримо, що можновладці відмовляться від розбудови на кістках предків дитячих ігрових майданчиків, автостоянки та автодороги. Ми також віримо, що зусилля громадських активістів зі створення у Сквері Пам’яті Луганського Духовного Меморіалу не будуть даремними та їх не проігнорує влада», - коментує вихід книги у світ голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Александр Бочкарев: «Не топочите, как слоны!..» - Комсомольская правда в Украине

Прямо напротив квартиры киевлянина Рудольфа Сивохина развернулись грандиозные работы по возведению жилищно-офисного центра. Шум невыносимый с утра до вечера! - жалуется Рудольф, хозяин квартиры №32 на улице Саксаганского, 70/16. Существует несколько специальных законов. Один из них - «Об обеспечении санитарного и эпидемиологического благополучия населения».

Володимир Яворський: Без інформації немає демократії

Демократія - це не тільки чесні вибори. Це також верховенство права та відкритість інформації. Саме на цих трьох цінностях вона існує. Тому розчарованим у демократії варто зрозуміти, що двох останніх цінностей в нашій країні ще не досягнуто. Вільний обіг та обмін інформацією у різних сферах життя виконує багато функцій у демократичному суспільстві.

Повний текст  статті тут

Луганські активісти розробили стратегію донесення проблем громади до кандидатів у місцеві ради

У суботу, 26 липня 2010 року, луганські активісти, представники ОСН, ОСББ, ініціативних груп, що протистоять незаконним забудовам, та ЗМІ взяли участь у відкритому просторі «Як використати передвиборчу кампанію кандидатів до місцевих рад для вирішення суспільно-важливих проблем територіальної громади». Захід проводився Східноукраїнським центром громадських ініціатив у рамках проекту «Локалізуючи демократію в м.Луганську» (за фінансової підтримки NED).

До уваги представників ОСН, ОСББ та ініціативних груп

 БО «Фонд братів Кличків» (надалі – «Організатор конкурсу») оголошує всеукраїнський конкурс на встановлення 12 дитячих спортивних майданчиків прибудинкового формату, які відповідають сучасним екологічним вимогам та вирізняються яскравим та стильним дизайном! Конкурс проводиться в рамках проекту «Клич друзів – граймо разом!» за підтримки Фундації Кока-Кола.

Запрошуємо луганчан на відкритий простір «Як використати передвиборчу кампанію кандидатів до місцевих рад для вирішення суспільно-важливих проблем територіальної громади»

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) запрошує жителів м. Луганська до участі у семінарі «Як використати передвиборчу кампанію кандидатів до місцевих рад для вирішення суспільно-важливих проблем територіальної громади». Захід відбудеться у форматі відкритого простору 26 червня 2010 р. у м. Луганську (про місце та час проведення заходу відібрані учасники будуть повідомлені додатково).

Збір матеріалів
EUCCI